چاپ مطلب
گروه : خبر
/ بین الملل
تاریخ : 14 فروردين, 1400 - 11:26
چهار گوشه جهان آشنایی با وسایل حمل و نقل عمومی در آمستردام

"آمستردام"؛ پایتخت و همچنین پرجمعیت ترین شهر کشور هلند به حساب می آید. گفتنی است که؛ این شهر لقب بزرگترین مرکز جذب گردشگر کشور را به خود اختصاص داده است.

به گزارش گروه بین الملل ترافیکال؛ در آمستردام حمل و نقل عمومی  بسیار آسان و راحت  در اختیار مسافران قرار می گیرد و آن ها می توانند بدون دغدغه و نگرانی  از این وسایل نقلیه عمومی که شامل مترو، تراموا، اتوبوس، قطار جا به جا شوند. همچنین، با کرایه دوچرخه می توانند خود را به محل مورد نظر برسانند. اینک در این گزارش شما را با شماری از وسایل حمل و نقل عمومی آشنا خواهیم کرد:

 

مترو

یکی از راه‌های حمل و نقل عمومی در آمستردام " مترو" به شمار می رود که دارای پنج خط بوده و به گونه ای راحت و سریع به مسافران سرویس ارائه می دهد. دسترس بودن و راحتی استفاده از این وسیله نقلیه عمومی  گزینه ای است که جهت رفاه  مسافران طراحی شده است. قطارها، همه روزه از ساعت 6 صبح الی  00:30شب   درهر 10 دقیقه یک بار توقف دارند و مسافران را در سراسر شهر جا به جا می کند.

 

اتوبوس

یکی دیگر از وسایل حمل و نقل عمومی که می تواند گشت و گذار در شهر را سهولت بخشد، "اتوبوس" به شمار می آید. اتوبوس ها در آمستردام؛ برخلاف تراموا و مترو که تا ساعت 00:30بامداد به صورت گسترده فعالیت دارد، به صورت شبانه روزی مسافران در حاشیه شهری و همچنین مرکز شهر را جا به جا می کند. همچنین جالب است بدانید؛ همه اتوبوس ها دارای فضاهای مناسب برای کالسکه و  صندلی های چرخدار است. البته، اولویت صندلی های چرخدار بیشتر از کالسکه ها خواهد بود.

 

تراموا

"تراموا"، یکی دیگر از وسایل حمل و نقل عمومی در آمستردام محسوب می شود که دارای دو خط بوده و  مسافران توسط این وسیله، می توانند از اکثر جاذبه های گردشگری بازدید کنند. بنابراین؛ ترامواها وسایلی مقرون به صرفه و راحت برای همگان به شمار می رود که بدون درد سر در شهر اقدام به جا به جایی مسافران خواهد کرد.

 

 

قطار

آمستردام؛ مجهز به 9 ایستگاه قطار می باشد که گزینه ای عالی برای حمل و نقل عمومی به شمار می رود. لازم به ذکر است بدانید؛ رسیدن قطارها به مرکز شهر حدود چهارده الی هفده دقیقه طول می کشد. قطارها به طور منظم فعالیت دارد و مسافران به وسیله آن ها، می توانند از برخی شهرهای هلند بازدید کنند و بدون دغدغه سفر خوبی را تجربه خواهند کرد.

 

دوچرخه

آمستردام؛ پایتخت دوچرخه  سواری جهان لقب گرفته است زیرا از جمله مهم ترین، آسان ترین و مقرون به صرفه ترین وسایل حمل و نقل عمومی در این شهر "دوچرخه" می باشد. به گونه ای که؛ تعداد دوچرخه ها از تعداد شهروندان نیز بیشتر بوده و خیابان های آمستردام برای استفاده از دوچرخه مناسب سازی شده است. برای نمونه؛ تمامی خیابان ها، مسیرهایی مخصوص دوچرخه سواری  دارند و شهروندان و حتی گردشگران با اجاره دوچرخه از شرکت های مخصوص می توانند توسط دوچرخه به گشت و گذار در شهر اقدام کنند.