چاپ مطلب
گروه : خبر
/ اصفهان
تاریخ : 4 آبان, 1396 - 12:22
رئيس پليس راهور استان اصفهان خبر داد 39 گواهی‌نامه‌ای که دیگر راننده ندارد

رئیس پلیس راهور استان اصفهان گفت: در مهرماه سال جاری گواهینامه رانندگی 39 نفر از رانندگان متخلف که مرتکب تخلفات حادثه‌ساز شده و نمره منفی آن‌ها از عدد 30 گذشته بود ضبط شد

به گزارش پويش مردمي ترافيك شهر اصفهان و به نقل از پایگاه خبری پلیس، رضا رضایی اظهار کرد: یکی از مواردی که پلیس راهور استان اصفهان با قاطعیت با آن برخورد می‌کند وقوع تخلفات حادثه‌ساز توسط رانندگان است که در این‌گونه موارد علاوه بر اعمال قانون نمره منفی نیز در کارنامه رانندگان ثبت می‌شود و اگر نمره منفی آن‌ها به عدد 30 برسد گواهینامه آنان به مدت 6 ماه ضبط می‌شود.

وی در همین خصوص افزود: بر این اساس در مهرماه سال جاری گواهینامه رانندگی 39 نفر از رانندگان متخلف که مرتکب تخلفات حادثه‌ساز شده و نمره منفی آن‌ها از عدد 30 گذشته بود، ضبط شد.

رئیس پلیس راهور استان اصفهان تأکید کرد: همچنین 3 هزار و 324 راننده خطرآفرین و حادثه‌ساز علاوه بر دریافت نمره منفی مورد اعمال قانون قرار گرفتند.

وی عبور از چراغ قرمز، حرکات مارپیچ و نمایشی، سرعت و سبقت غیرمجاز، صحبت کردن با تلفن همراه در حین رانندگی و عدم رعایت حق تقدم را از جمله تخلفات حادثه‌ساز عنوان کرد و در پایان گفت:‌ برابر مصوبه هیأت وزیران جریمه تخلفات حادثه‌ساز 2 برابر شده و از 5 تا 10 نمره منفی به رانندگانی که مرتکب این تخلفات شوند تعلق می‌گیرد.