چاپ مطلب
گروه : خبر
/ إيران
تاریخ : 16 آبان, 1400 - 16:48
معاون محیط زیست انسانی اداره‌کل حفاظت محیط زیست: این وسایل نقلیه دیگر نمی‌توانند تردد کنند

معاون محیط زیست انسانی اداره‌کل حفاظت محیط زیست استان تهران گفت: از این پس تردد موتورسیکلت‌ها و خودرو‌های دودزا در شرایط اضطرار آلودگی هوا ممنوع می‌شود.

به گزارش ترافیکال، با توجه به استمرار پایداری هوا و انباشت آلاینده‌ها، اولین جلسه کارگروه هماهنگی شرایط اضطرار آلودگی هوا هفته گذشته برگزار شد که یکی از مصوبات این جلسه ممنوعیت تردد موتورسیکلت‌ها و خودروهای دودزا بود.

زهره عبادتی، معاون محیط زیست انسانی اداره‌کل حفاظت محیط زیست استان تهران در رابطه با این موضوع گفت: در شرایط اضطرار آلودگی هوا بر اساس دستورالعمل ماده 3 قانون هوای پاک، از این پس هر روزی که شرایط آلاینده‌ها در وضعیت نارنجی یا قرمز قرار بگیرد و شاخص کیفت هوا بین 101 تا 150 و یا بالاتر از آن باشد، تردد موتورسیکلت‌ها و خودروهای دودزا در شهرهایی که وضعیت ناسالم دارند، ممنوع خواهد شد و پلیس راهور می‌تواند مانع تردد موتورسیکلت‌ها و خودروهایی که معاینه فنی ندارند و یا آلودگی قابل مشاهده تولید می‌کنند شود.

وی افزود: هم‌چنین از ابتدای سال 1401 تردد تمام موتورسیکلت‌ها و تاکسی‌های کاربراتوری ممنوع خواهد شد.

عبادتی گفت: این قانون به دستگاه‌های متولی از جمله شهرداری و پلیس راهور ابلاغ شد و انتظار داریم از الآن اطلاع‌رسانی و برنامه‌ریزی‌های لازم انجام بگیرد و این قانون از ابتدای سال آینده اجرایی شود.