چاپ مطلب
گروه : خبر
/ بین الملل
تاریخ : 9 تير, 1400 - 12:31
چهار گوشه جهان آشنایی با نخستین خودروی بدون راننده

خودروی راننده، در واقع به خودرویی گفته می شود که  بتواند بدون هر گونه دخالت انسانی مسیر را طی کرده، از موانع دوری کند و خودش  برای پارک خودش اقدام کند.

به گزارش گروه بین الملل ترافیکال، رانندگی در شهرهای بزرگ  می تواند مواردی همچون ترافیک، استرس، و نبود محل پارک را در ذهن بسیاری از افراد یادآور شود. اتومبیل های خودران می تواند به راننده کمک کند و توانایی بالایی در کاهش ازدحام اتومبیل ها را فراهم کند زیرا اتومبیل‌های خودران به‌ندرت درگیر تصادفات رانندگی می‌شود، همچنین به دلیل فاقد راننده بودن اتومبیل‌های خودران، می‌تواند نگرانی‌های مربوط به پارک اتومبیل در مناطق شلوغ را به حداقل برساند و از آنجا که دلیل عمده بروز تصادف ها ناشی از حواس پرتی رانندگان است، وجود خودروهای خودران می تواند به بهبود امنیت نیز کمک شایان توجهی داشته باشد. در این جا  قصد داریم شما را خودرویی بدون راننده که راحتی و آسایش راننده را بهبود بخشد، آشنا کنیم:

استارتاپ کروز وابسته به جنرال موتورز از نخستین اتومبیل بدون راننده و بدون فرمان و پدال رونمایی کرد. این کمپانی تصمیم به رونمایی از خودرو، طی مراسمی در کالیفرنیا را دارد. لازم است بدانید، "کروز" تحقیقات وسیعی با استفاده از خودروی شورلت بولت الکتریکی به انجام رسانده، اما  ظاهر رسمی اتومیبیل خودران نامبرده رونمایی نگردیده است.  مدیرعامل کروز"دن آمان" در ماه دسامبر میلادی اظهار نمود که شرکت او قصد راه اندازی یک سرویس خودران  را خوهد داشت. بنابر گفته آمان، "دوران مالکیت خودروهای شخصی به سر رسیده است. همچنین به انتقاد از اتومبیل ها با استفاده از سوخت‌های فسیلی پرداخت. وی در ادامه بیان کرد: اتومبیل های شخصی، عامل اصلی آلودگی محیط زیست و ایجاد شلوغی  شهری می باشد. به گونه ای که؛ افزایش سیستم سواری اشتراکی همچون لیفت و اوبر، شلوغی و آلودگی هوا را  افزایش خواهد داد و سبب کاهش ایمنی شهرها می شود."آمان دن اضافه کرد: البته، محصول جدید کروز قرار است بیشتر از یک وسیله حمل و نقل عمومی به شمار آید، تا اینکه  تحت عنوان "خودروی شخصی" مورد استفاده قرار گیرد. خودروی مذکور؛ یک اتومبیل الکتریکی بوده که  نسبت به خودروهای سنتی  جا دارتر بوده و فضای بیشتری برای نشستن مسافران را فراهم خواهد کرد.