چاپ مطلب
گروه : خبر
/ بین الملل
تاریخ : 17 خرداد, 1400 - 11:08
چهار گوشه جهان سه شهر جهان با بهترین سیستم حمل و نقل عمومی

اصطلاح حمل و نقل عمومی، به سامانه ترابری مسافران به صورت دسته جمعی گفته می شود که برای عموم افراد جامعه مورد دسترسی بوده و بر اساس یک برنامه زمانی مشخص شده، در مسیری مشخص به دریافت هزینه ثابت برای هر سفر تنظیم می گردد.

به گزارش گروه بین ااملل ترافیکال؛ سیستم حمل و نقل عمومی، از مهم ترین معیارهای پیشرفت و رفاه در جوامع محسوب می شود که وجود این وسایل از مهم ترین بخش های شهری به شمار آمده است. زیرا وسایل نقلیه عمومی، برای شهروندان و ساکنان شهری و همچنین گردشگران امری حیاتی جهت جا به جا شدن  به شمار می رود و افراد توسط این وسایل نقلیه عمومی راحت تر، مقرون به صرفه تر و قابل دسترس تر می توانند در شهر تردد کنند. اینک در این گزارش قصد داریم شماری از بهترین شهرهای دوستدار حمل و نقل عمومی را جهت آگاهی بیشتر، به شما بشناسانیم:

 

لس آنجلس

لس آنجلس از جمله شهرهایی است که به دلیل بار ترافیکی شدید و هوای آلوده، از نام و آوازه خوشایندی برخوردار نبوده اما حایزاهمیت اینکه؛ در این شهربیش از 75 درصد از ساکنان و شهروندان از حمل و نقل عمومی شهری استفاده می کنند. اداره حمل و نقل عمومی در شهر لس آنجلس، به مسافران جهت رفت و آمد  توسط اتوبوس های DASH و اتوبوس های Commuter Express سرویس ارائه می دهد و  توسط اتوبوس های نامبرده ، ساکنان به محله های مختلف لس آنجلس و شهرهای اطراف جا به جا خواهند شد.نکته توجه این است که؛ دانش آموزان از دوران مهد کودک تا زمان دانشجو بودن در دانشگاه، کارت های TAP  در راستای کاهش کرایه سفر دریافت می کنند و این کارت ها در اکثر خطوط حمل و نقل شهری، کارایی مناسبی برای آن ها خواهد داشت.

 

پورتلند

پورتلند؛ عنوان شهر سبز را به خود اختصاص داده است. زیرا این شهر دارای وسایل حمل و نقل عمومی  متنوع و همچنین دوچرخه، برای علاقمندان به دوچرخه سواری می باشد. در شهر پورتلند؛ وسعت استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی به حدی بوده که در استفاده ی شهروندان و ساکنان از وسایل نقلیه عمومی با شهرهای بزرگی همچون لس آنجلس مورد قیاس قرار می گیرد. برای نمونه لازم است بدانید؛ این شهر توسط سیستم اتوبوسرانی و ریلی "TriMet" اکثرا به  پورتلند آمده خدمت رسانی می باشد. و  C-Tran"" بیشتر به منطقه ونکوور سرویس می دهد و مسافران را جا به جا خوهد کرد.

 

سیاتل

سیاتل شهری است که شهروندانش می توانند از وسایل حمل و نقل عمومی زمینی و دریایی استفاده کنند. برای مثال می توان گفت که متروی "کینگ کانتی" جهت رفاه حال  به جا به جایی مسافران، شهرواندان و ساکنان  در سراسر شهر از طریق خطوط  راه آهن ، اتوبوس ، و همچنین  تاکسی های آبی اقدام می کند. مسافران متروی مذکور، این گونه  می توانند  از بار ترافیکی سیاتل ، خلاص شوند و بدون دغدغه جا به جا شوند. حایز اهمیت اینکه؛ مسافرانی که زیاد از وسایل نقلیه عمومی استفاده می کنند، می توانند توسط کارت های "ORCA" به اتوبوس ها و خدمات راه آهن بگونه ای راحت، دسترسی داشته باشند.