چاپ مطلب
گروه : خبر
/ بین الملل
تاریخ : 2 فروردين, 1400 - 22:12
چهار گوشه جهان آشنایی با حمل و نقل عمومی قاهره

قاهره، از جمله بزرگ‌ترین و پرجمعیت‌ترین  کلان شهرهای جهان است که ششمین شهر پر جمعیت به شمار می رود.

به گزارش گروه بین الملل ترافیکال؛ حمل ‌ونقل قاهره به صورت خصوصی و همچنین دولتی اداره می شود. بعضی از نمونه های حمل و نقل عمومی در این شهر عبارت است از: تراموا، تاکسی، قطار و مترو و ... بوده که به صورت شبکه گسترده به مسافران سرویس ارائه می دهد و آن ها را جا به جا می کند. اینک، در این گزارش شما را با بعضی از این وسایل حمل و نقل عمومی جهت آگاهی بیشتر آشنا خواهیم کرد:

 

اتوبوس

در قاهره، سیستم اتوبوسرانی عمومی به گونه ای اداره می شود  که  مجهز به چندین خط سرویس  در کلاس ها و قیمتهای مختلف  به جا به جایی مسافران می پردازد. سرویس دهی  اتوبوس ها به صورت  استاندارد  و  تهویه مطبوع می باشد. ذکر این نکته ضروری است که بدانید؛ در قاهره دو نوع اتوبوس وجود دارد:  اتوبوس هایی که توسط اداره حمل و نقل قاهره اداره می گردد  و اتوبوس هایی که توسط شرکت های خصوصی اداره می شود.

 

 

تاکسی

تاکسی ها در قاهره  به صورت سنتی،  توسط یک شرکت اداره نمی شود بلکه به صورت خصوصی توسط افراد اداره می شود. تاکسی ها در این کشور به صورت تاکسی های سفید  در مدل های قدیمی است. البته قرار بر این است که،  ظاهر تاکسی ها به صورت مدرن تر، لوکس تر و پیشرفته تر در اختیار مسافران قرار گیرد و به گونه ای راحت آن ها را در شهر جا به جا کند.

 

مترو

مترو در قاهره نخستین سیستم حمل و نقل به صورت سریع می باشد. این سیستم در حال حاضر، مترو مجهز به دو خط بوده و خط سوم  به صورت پیشرفته به شماره یک تا سه برنامه ریزی  و تشکیل گردیده است. متروها در این شهر، روزانه 4 میلیون نفر مسافر را جا به جا می کند. متروی قاهره توسط اداره ملی تونل ها اداره می شود. در این شهر سیستم مترو گسترده  و به صورت منظم در حال سرویس دهی است.

 

 

قطار

 قطار در قاهره، "پایتخت مصر"  توسط راه آهن ملی مصر اداره می شود که  به طور گسترده ای به سایر شهرها و روستاهای مصر متصل می باشد. ایستگاه اصلی راه آهن قاهره ؛ ایستگاه رامسس (Mahattat Ramses) در میدان رامسس واقع شده است.