چاپ مطلب
گروه : خبر
/ دیدگاه
تاریخ : 27 بهمن, 1398 - 10:31
یادداشت ترافیک سرسام آور؛ آدم‌های عصبانی

هنوز وقت داشتم تا به مقصد برسم، همیشه با در نظر گرفتن ترافیک دقایقی زودتر از خانه خارج می‌شوم تا عجله کار دستم ندهد. ترافیک آدم‌ها را عصبانی می‌کند و دردساز می‌شود.

ترافیکال- ترافیک روان را آرام آرام پشت سر می‌گذاشتم و به این فکر می‌کردم که: «چقدر خوب که امروز رانندگان آرامند و بحثی میانشان نیست»؛ «چقدر خوب می‌شد اگر همیشه مراعات حال همدیگر را می‌کردیم، گذشت می‌کردیم و برای هر خطای کوچکی با هم بدرفتاری نمی‌کردیم و عصبانی نمی‌شدیم».

دقایقی از این افکار شیرین نگذشت که صدای فریاد دو راننده بلند شد، آن هم دقیقا همان جایی که ترافیکش بیشتر بود و مردم برای عبور از آن لحظه شماری می‌کردند. دو راننده بدون در نظر گرفتن دیگران شروع به بد و بیراه گفتن به هم کردند، نمی‌دانم میان‌شان چه گذشت اما این گونه به نظر می‌رسید که یکی به دیگری راه عبور نداد و چیزی  نمانده بود که باهم برخورد کنند.

مشاجره بین دو راننده بیشتر از 5 دقیقه از وقت ما را گرفت، ترافیک کندتر شد، صدای دیگر رانندگان و سرنشینان هم درآمد، هر کس چیزی می‌گفت. اوضاع بدی پیش آمد تا اینکه مجبور شدند راه را باز کرده و به مسیر خود ادامه دهند.

موضوعی که می‌توانست با یک عذرخواهی ساده برطرف شود به جنجالی تبدیل شد که خیلی‌ها را عاصی کرد. در میان مردمی که آنجا حضور داشتند کودکان و نوجوانان بسیاری در اتومبیل‌ها کنار خانواده‌های خود حضور داشتند و شاهد چنین رفتاری بودند؛ تصور کنید که حتی دو سه نفر از آنها این رفتار را از یاد نبرند، در آینده چه خواهد شد؟

باور داریم که مشکلات زندگی و گرفتاری‌ها بسیارند اما این موضوع نباید باعث شود که عصبانیت و خشم خود را در جاده‌ها، در ترافیک‌ها و به مردم نشان دهیم. عصبانی شدن در ترافیک بدترین کاری است که هر شخصی انجام می‌دهد چرا که هم خود و هم دیگران را آزار می‌دهد.

 یادمان باشد زمانی که پشت فرمان اتومبیل می‌نشینیم باید انتظار ترافیک، مشکلات ترافیکی و هر چیزی که مربوط به جاده و مسیر است را نیز داشته باشیم و با صبوری به رفع آن کمک کنیم و بدانیم که عصبانیت فقط آتش را شعله ورتر می‌کند.