چاپ مطلب
گروه : خبر
/ با پویش ترافیک
تاریخ : 6 شهريور, 1398 - 07:53
اختتامیه جشنواره های هنری قصه آدم و هوا قصه آدم و هوا فرهنگ ترافیک را آموزش می‌دهد

رئیس کمیسیون حمل و نقل ترافیک شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: بهبود وضعیت ترافیکی شهر در گرو آموزش صحیح به شهروندان است.

به گزارش ترافیکال، امیر احمد زندآور در آیین اختتامیه جشنواره هنری قصه آدم و هوا اظهار داشت: قصه آدم و هوا قصه‌ای طولانی بود که در تمام محافل و مناسبت‌ها بازگو شد و دردهای جامعه را می‌گفت و درمان را از مسئولین و شهروندان می‌خواست.

وی ادامه داد: با اینکه اختتامیه این جشنواره برگزار شد اما قصه آدم و هوا به همین جا ختم نمی‌شود. آلودگی هوا، مشکلات ترافیکی و توسعه حمل و نقل همگانی شهر همچنان پابرجاست. چنین جشنواره‌هایی باید برگزار شود تا ما مدیران شهری خود را آماده رفع چالش‌های موجود کنیم و در مقابل مردم هم با وظایف شهروندی خود آشنا شوند.

رئیس کمیسیون حمل و نقل شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه مثلث اصول سه‌گانه انسان، جاده و وسیله نقلیه در شهرهای مختلف باعث برهم خوردن آرامش خاطر شهروندان آن می‌شود افزود: اگر امروزه آسیبی به زیست پذیری شهرها از طریق این مثلث وارد شده، ناشی از عدم آموزش صحیح و درک نامتعارف این مثلث است. با برگزاری چنین جشنواره‌هایی است که ما می‌توانیم به سمت تغییر و توسعه مثلث اصول سه‌گانه رویم و آموزش‌های صحیح را به شهروندان بدهیم تا روز به روز شاهد آسیب‌های کمتر از هر یک از اضلاع این مثلث باشیم.

وی اضافه کرد: امید است آن آموزش‌هایی که مربوط به ضلع اصلی مثلث یعنی انسان است را عموم مردم به خوبی دریافت کرده باشند. ذکر این نکته حائز اهمیت است که اگر ما به اصلاح خود نپردازیم نمی‌توانیم انتظار کاهش حوادث جبران ناپذیر را داشته باشیم.