چاپ مطلب
گروه : خبر
/ با پویش ترافیک
تاریخ : 21 فروردين, 1396 - 12:53
شهردار اصفهان: فعالیت‌های پویش مردمی ترافیک نتیجه داده است

شهردار اصفهان گفت: در شهر اصفهان جمعیت دوچرخه سواران نسبت به گذشته چندین برابر شده است و این نشان دهنده آن است که خوشبختانه پویش مردمی موفقیت آمیز بوده است.

به گزارش پویش مردمی ترافیک شهر اصفهان، مهدی جمالی نژاد اظهار داشت: سال گذشته حضور غرفه‌های دوچرخه در نخستین نمایشگاه تخصصی دوچرخه و موتور سیکلت کمرنگ بود، این در حالی است که امسال نیز شاهد تعداد بسیار زیاد غرفه‌های دوچرخه در دومین نمایشگاه دوچرخه و موتورسیکلت هستیم و تنوع زیادی در این راستا به وجود آمده است.
وی با اشاره به اینکه در دومین نمایشگاه تخصصی دوچرخه و موتور سیکلت تنوع زیادی از انواع موتورهای برقی، دوچرخه‌های برقی و خودروهای برقی به وجود آمده است، افزود: در حال حاضر بین تولیدکنندگان دوچرخه برقی و موتورهای انژکتوری و موتورهایی که با برق شارژ می‌شود، رقابت است که این تغییر رویکرد و تغییر نگاه نشان دهنده آن است که مردم شهر اصفهان تا چه اندازه برای داشتن هوای سالم در اصفهان مشارکت دارند، از این رو می‌توان گفت حس تعلق به شهر اصفهان در شهروندان زیاد است.
شهردار اصفهان با بیان اینکه هر نکته‌ای که از مدیران شهری برای رونق شهر و کشور تبیین می‌شود باید مورد توجه همگان قرار گیرد، تصریح کرد: بر این اساس در شهر اصفهان جمعیت دوچرخه سواران نسبت به گذشته چندین برابر شده است و این نشان دهنده آن است که خوشبختانه پویش مردمی موفقیت آمیز بوده است.
وی ادامه داد: برای اینکه بتوان اصفهان را به یک شهر پاک، سبز و شهری عاری از وجود آلاینده‌ها تبدیل کرد باید به سمت دوچرخه سواری و استفاده از ناوگان حمل‌ونقل عمومی برویم.
جمالی نژاد با بیان اینکه روزهای هفته هرکدام به یک اسم نامگذاری شدند، گفت: یکشنبه‌های با اتوبوس، دوشنبه‌های با تاکسی و سه شنبه‌های بدون خودرو اسامی است که برای روزهای هفته نامگذاری شده است و برای هرروز یک طرح پیاده سازی شده است تا به نوعی شهروندان را برای استفاده از وسایل حمل‌ونقل عمومی ترغیب کنیم که امیدواریم این طرح‌ها در بلندمدت و میان‌مدت به صورت کامل جواب بدهد تا دوباره شهر اصفهان را به شهر دوچرخه‌ها تبدیل کنیم.
وی خاطرنشان کرد: امیدواریم در آینده نزدیک همه مردم به سمت استفاده از ناوگان حمل‌ونقل عمومی و دوچرخه سواری پیش بروند، البته برای موفقیت در این کار باید بسترهای مورد نیاز در مدیریت شهری ایجاد شود.
شهردار اصفهان اظهار داشت: اخیرا ایجاد 100 کیلومتر مسیر دوچرخه در شهر اصفهان به تصویب رسیده است، از این رو روند ایجاد مسیرهای دوچرخه در برخی از خیابان‌های شهر اصفهان آغاز شده است که یقینا با این کار به تمامی مناطق شهر و محلات شهر تسری پیدا می‌کند.
وی با اشاره به اینکه احداث مسیرهای دوچرخه سواری سبب آسوده خاطری شهروندان و ایمن بودن استفاده از دوچرخه در شهر اصفهان می‌شود، اضافه کرد: این گفتمانی است که در اصفهان آغاز شده و در آینده هم ادامه خواهد داشت که با حمایت و پشتیبانی مردم اصفهان این طرح‌ها موفقیت آمیزتر خواهد بود.
جمالی نژاد به مردم اصفهان توصیه کرد: برای یکبار هم که شده از دوچرخه برای جابه جایی خود استفاده کنید تا همچون گذشته به اصفهان شهر دوچرخه‌ها برسیم و شهری عاری از آلودگی را برای خود و آیندگان رقم بزنیم.