چاپ مطلب
گروه : خبر
/ بین الملل
تاریخ : 18 بهمن, 1399 - 22:44
آزادراه آشنایی با نکات رانندگی در آزادراه ها

آزادراه، معبری دوطرفه محسوب می شود که  دارای حفاظ میانی با تقاطع‌های نامحدود و همچنین تقاطع‌های همسطح محدود است.

به گزارش گروه بین الملل ترافیکال؛ رانندگی در آزاد راه ها ، قواعد ایمنی خاص خودش را دارد که پیروی از این قواعد می تواند به سلامت راننده و سرنشینان خودرو کمک شایان توجهی کند. در این گزارش قصد داریم شما را برپاره ای از این مقررات آشنا کنیم:

بستن کمربند ایمنی

اگرچه  در نظر همگان استفاده از کمربند ایمنی، امری عادی تلقی می شود  اما بستن کمربند ایمنی امری حیاتی در سلامت جان راننده و سرنشین  است. طبق گفته اداره ایمنی ترافیک بزرگراه ها ، استفاده از کمربند ایمنی به نجات  15 هزار نفر  در سال  2017 میلادی  کمک کرد.

جالب است بدانید؛ تقریبا  90 درصد از شهروندان آمریکایی اقدام به بستن کمربندی ایمنی  می کنند و متاسفانه برخی از رانندگان و مسافران این امر را جدی نمی گیرند. بنابراین؛ قبل از حرکت کردن، لازم است حتما کمربند خود را ببندید و به سایر سرنشینان  نیز یادآوری کنید.

دوری از تلفن همراه

تلفن همراه، وسیله ای وسوسه انگیزدر حین  رانندگی محسوب می شود. به گونه ای که؛ استفاده از این وسیله می تواند  به طور جدی خطر آفرین باشد. برای نمونه ، نگاه کردن به صفحه گوشی در مدت 5 ثانیه می تواند سبب خروج خودرو از جاده اصلی و منحرف شدن اتومبیل شود. لازم به تذکر اینکه؛ هنگام رانندگی به تلفن همراه خود دست نزنید و این گونه، به سلامت خود و سرنشینان کمک کنید و یا متن ها و اعلان ها را در صورتی پاسخ دهید که به مکانی امن منتقل شده باشید. از آن جا که؛ دارندگان تلفن همراه مدل آیفون می توانند از  قابلیت منحصر به " فرد مزاحم نشوید در حین رانندگی" بهره می گیرند، با تنظیم  کردن  و قرار دادن گوشی در این حالت  می توانند با تمرکز بیشتری، در جاده رانندگی کنند.

مراقبت از سرعت وسایل نقلیه

مراقب سرعت  خود در حین رانندگی  باشید. بنابراین؛ هرچقدر وسوسه سرعت دارید، از  تعجیل و سرعت گرفتن وسایل نقلیه خویش در بزرگره ها جلوگیری کنید. زیرا ممکن است برای رانندگان، سرنشینان به قیمت از دست رفتن زندگی  تمام شود. لازم است که؛ همواره محدودیت سرعت را در نظر بگیرید  و سرعت تان را تنظیم کنید و این گونه از بروز تصادفات جلوگیری به عمل آورید.

اهمیت استراحت فراموش نشود

 هر زمان احساس خستگی کردید ، بهتر است توقف داشته باشید و کمی استراحت کنید.  بعضی از افراد،  با روشن کردن موسیقی یا پایین آمدن پنجره ها و ادامه مسیر اقدام به برطرف کردن خستگی می کنند اما نمی دانند که این گزینه، می تواند یک انتخاب بی پروا باشد.  بنابراین؛ به مکانی امن بروید و اتومبیل را متوقف کنید و اینگونه  از نظر جسمی و روحی استراحت نموده و  به پیشگیری از بروز حوادث جلوگیری خواهید کرد.

انتهای پیام/