چاپ مطلب
گروه : خبر
/ اصفهان
تاریخ : 17 آذر, 1398 - 10:20
دیدگاه برای سلامتی آنها که دوستشان داریم...

این روزها شاید خیلی برایمان جذاب و هیجان انگیز نباشد، شاید وقتش نباشد که در کوچه و خیابان قدم بزنیم و میل پیاده روی، ورزش و یا تنفس یک هوای آزاد داشته باشیم. آن طور که ما با چشم غیر مسلح می‌بینیم هوا آلوده است و بهتر است همه در خانه بمانند و خودشان را در معرض این هوای ناسالم قرار ندهند.

ترافیکال- تعطیلی چند روزه مدارس هم مزید بر علت شد تا خانواده‌ها بتوانند از فرزندان خود در منزل مراقبت کنند، در این میان والدینی هم بودند که باید به محل کار خود حاضر می‌شدند و نمی‌توانستند این روزها را کنار فرزندانشان باشند.

همه اینها را گفتم تا برسم به موضوع همیشگی ترافیک؛ وقتی که امروز برای انجام کاری خانه را مقصد مترو ترک کردم شاهد ترافیک سنگینی در قسمت‌هایی از شهر بودم. وقتی که خوب دقت کردم بسیاری از اتومبیل‌هایی را دیدم که تنها یک سرنشنین داشت، اتومبیل‌هایی که اگر در خانه می‌ماند بدون شک چنین ترافیک سنگینی ایجاد نمی‌شد.

نمی‌دانم توجیه رانندگان این اتومبیل‌ها چیست؛ اما سئوالی برایم مطرح می‌شود و آن هم این است که جان کودکان و عزیزانتان مهم‌تر است یا راحتی و آسودگی سفرتان؟ هرچند من در این ترافیک آسودگی نمی‌بینم و جز معطلی، استرس و بد و بیراه گفتن به دیگر رانندگان نتیجه‌ای برای آن تصور نمی‌کنم.

در بهترین حالت استفاده از اتومبیل شخصی سبب می‌شود در تنهایی خودمان فرو برویم، موسیقی مورد علاقه‌مان را گوش دهیم و بدون نگرانی منتظر باز شدن راه باشیم که باز هم چنین امکاناتی به لطف وسایل الکترونیکی در اختیار ما قرار دارد؛ پس باز هم لزومی به استفاده از وسیله شخصی نمی‌بینم.

شاید دلیل اصلی آلودگی هوای این روزها ترافیک و تعداد زیاد اتومبیل‌ها نباشد، اما بدون شک تاثیر زیادی دارد و اگر از تعداد اتومبیل‌ها در این شرایط کاسته شود هوا زودتر به سمت پاکی پیش می‌رود.

بیایید فقط و فقط به سلامت فرزندان‌مان، خانواده‌مان و سالمندانی باشیم که حضورشان کنارمان قوت قلب است و اگر نباشند غم سنگینی بر همه وجودمان سایه خواهد انداخت. برای سلامتی آنها که دوستشان داریم از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنیم.