چاپ مطلب
گروه : خبر
/ اصفهان
تاریخ : 27 مرداد, 1398 - 10:10
رئیس اداره ترافیک منطقه 14 شهرداری اصفهان: بار ترافیکی در منطقه 14 کاهش می‌یابد

رئیس اداره ترافیک منطقه 14شهرداری اصفهان از بهره‌برداری اتوبان جدید الاحداث در این منطقه تا 22 بهمن سال جاری خبر داد و گفت: با احداث فاز اول این اتوبان بار ترافیکی شهر به شدت کاهش می‌یابد و برنامه و مسیرهای ترافیکی منطقه 14، ورود و خروج کلیه خودروهای کلان‌شهرها و استان‌های دیگر تغییر می‌کند.

هادی فروزان در گفت‌و‌گو با خبرنگار ترافیکال، با اشاره به روان‌سازی ترافیک در محدوده منطقه 14 شهرداری اصفهان، اظهار داشت: این منطقه دارای یک حجم بالای ترافیک ماشین‌های سنگین از جنوب به شمال و بالعکس است و کریدوری است که تمامی ماشین‌های سنگین، نیمه سنگین و سبک در این منطقه به اجبار تردد دارند.

وی افزود: بزرگ‌ترین معضل منطقه 14، تردد اجباری این ماشین‌هاست، لذا در دو سه سال اخیر با همت مدیر منطقه آزادسازی‌هایی برای احداث یک بلوار و رفع این معضل انجام شده است.

رئیس اداره ترافیک منطقه 14 شهرداری اصفهان با بیان اینکه بالغ بر 300 هزار متر مربع آزادسازی در این منطقه صورت گرفته، گفت: همه دستگاه‌های ذیربط به نوعی در صدد رفع معضل ترافیکی شهر اصفهان هستند.

وی تصریح کرد: در صورت احداث این بلوار که از اتوبان اردستانی آغاز می‌شود و تا بلوار معلم میدان فرزانگان ورودی جاده تاکسیرانی به سمت باغ فدک، شاهین شهر و تهران ادامه می‌یابد، بخشی از بار ترافیکی به شدت کاهش پیدا می‌کند.

فروزان ادامه داد: فاز اول این اتوبان تا 22بهمن ماه سال جاری به بهره برداری می‌رسد  و فاز دوم در مناطق 6،10 و 15 عملیات آزادسازی و عملیات عمرانی با جدیت در حال اجراست.

وی با اشاره به فاز دوم اتوبان، اظهار داشت: بلوار مورد نظر از سیتی‌سنتر شروع و تا اتوبان معلم جاده شاهین‌شهر - تهران ادامه پیدا می‌کند و بالطبع اگر این مسیر آزاد شود ماشین‌ها سنگین و نیمه سنگین در بزرگراه‌های همت، صیادشیرازی، خرازی و بافت کلان‌شهر اصفهان ورود پیدا نخواهند کرد و یک کار بزرگ ترافیکی در استان اصفهان که کل کشور را پوشش می‌دهد رقم می‌خورد.

فروزان افزود: در محلات منطقه هم کارهای ترافیکی بسیار مهمی از جمله روان‌سازی، احداث پارکینگ‌های محلی، نصب علائم هشدار دهنده و تعریض گذرگاهها و گلوگاه‌ها در حال انجام است.

رئیس اداره ترافیک منطقه 14 شهرداری اصفهان با اشاره به اهمیت اتوبان در کاهش ترافیک، اظهار داشت: راه‌اندازی این اتوبان جدید الاحداث فرمول، برنامه و مسیرهای ترافیکی منطقه 14 و ورود و خروج تمامی خودروهای کلان‌شهرها و استان‌های دیگر را تغییر خواهد داد.

/الف