چاپ مطلب
گروه : خبر
/ اصفهان
تاریخ : 31 تير, 1398 - 10:28
مدیرعامل مترو اصفهان خبر داد مترو؛ انتخاب روزانه 80 هزار اصفهانی

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری قطار شهری اصفهان از تعداد مسافران مترو خبر داد و گفت: در حال حاضر روزانه بین 65 هزار تا 80 هزار مسافر از متروی اصفهان استفاده می‌کنند که با بازگشایی مدارس به بالای 100 هزار نفر در روز خواهد رسید.

علیرضا فاتحی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ترافیکال، با اشاره به انگیزه شهروندان برای استفاده از مترو، اظهار داشت: افزایش استفاده از مترو به عنوان یکی از وسایل حمل و نقل عمومی، اثر مثبتی است که بازخورد مناسب فضاسازی‌های شهری برای استفاده از مترو را نشان می‌دهد.

وی افزود: خوشبختانه در حال حاضر تعداد زیادی از همشهریان برای تردد در شهر، مترو را انتخاب کردند و از این بابت هم راضی هستند.

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری قطار شهری اصفهان با بیان اینکه اکنون روزانه بین 65 هزار تا 80 هزار مسافر از مترو استفاده می‌کنند، گفت: پیش‌بینی می‌شود این آمار با بازگشایی مدارس در مهرماه به بالای 100هزار نفر در روز برسد.

وی تصریح کرد: آمار تعداد مسافران مترو در روزهای اولیه افتتاح، روزانه 6 هزار مسافر بود و در حال حاضر با افزایش خطوط و کاهش سر فاصله زمانی عبور رام‌های قطار شهری در اصفهان روزانه تا 80 هزار نفر از مترو استفاده می‌کنند که با آغاز سال تحصیلی تعداد زیادی به این آمار افزوده می‌شود.

/الف