چاپ مطلب
گروه : خبر
/ با پویش ترافیک
تاریخ : 22 اسفند, 1397 - 08:20
دبیر هنری جشنواره ترافیکاتور مطرح کرد همخوانی موضوع با مفهوم، رمز ورود به مرحله فینال جشنواره ترافیکاتور

دبیر هنری جشنواره کارتون حمل و نقل و ترافیک (ترافیکاتور) گفت: آثاری به مرحله فینال راه پیدا کردند که از لحاظ محتوایی با مفهوم موضوع هر بخش و اهداف جشنواره همخوانی داشتند.

پیام پورفلاح در گفت‌و‌گو با خبرنگار پویش مردمی ترافیک شهر اصفهان با اشاره به روند داوری آثار جشنواره ترافیکاتور، اظهار داشت: آثار زیادی برای دبیرخانه ارسال شده بود که در چند مرحله داوری شدند.

وی افزود: بعد از ارسال آثار، زمان داوری مشخص شد و هیات داوران متشکل از  3 داور شامل آقایان محمدعلی خوشکام و علی اسدی و خانم دخشید قدرتی‌پور آثار را داوری کرده و بنده هم به عنوان دبیر هنری جشنواره گروه را همراهی کردم.

دبیر هنری جشنواره ترافیکاتور با بیان اینکه آثار ارسالی به دبیرخانه جشنواره در چند مرحله داوری شد، گفت: در مرحله اول آثاری که کیفیت پایین‌تری نسبت به رنج جشنواره داشتند، حذف شدند و در مرحله دوم هم بازبینی به عمل آمد که باز هم تعدادی از آثار از چرخه مسابقه خارج شدند.

وی ادامه داد: بقیه آثار هم در سومین مرحله مورد داوری قرار گرفتند و 103 اثر برای نمایشگاه انتخاب شد و بعد از آن فینالیست‌ها مشخص شدند.

پورفلاح تصریح کرد: بعد از عید نوروز داوری نهایی برای انتخاب جایزه جشنواره انجام می‌شود و مرسوم است که در جشنواره‌ها قبل از اعلام برندگان نهایی‌، فینالیست‌ها معرفی شوند تا اگر اعتراضی هست مورد بررسی قرار گیرد.

دبیر هنری جشنواره ترافیکاتور با اشاره به اینکه بعد از انتشار اسامی فینالیست‌ها، برندگان نهایی جوایز مشخص و اعلام می‌شوند، اظهار داشت: نحوه داوری آثار بر اساس آثار ارسالی بود و آنها در مقایسه با یکدیگر سنجیده شدند.

وی افزود: با توجه به سیاست جشنواره و برگزار کننده جشنواره، باید پارامتر مهم نسبت محتوایی آثار با عنوان هر بخش بررسی می‌شد، به عنوان مثال در موضوع "اصفهان شهر دوچرخه ها" طبیعتا اولویت با آثاری بود که بتواند به نحو شایسته مفهوم را انتقال بدهد و در آثار "نه به خودروی تک سرنشین" آنچه مدنظر داوران بود، این بود که حتما اشاره مشخصی به خودروی تک سرنشین بشود؛ برای همین آثاری که با موضوع ترافیک به شکل عمومی مرتبط بودند به مرحله فینالیست‌ها راه پیدا نکردند ولی این امکان وجود دارد که در نمایشگاه باشند.

پورفلاح خاطرنشان کرد: در بخش فینالیست‌ها آثاری راه پیدا کردند که از لحاظ محتوایی با مفهوم موضوع هر بخش و اهداف جشنواره همخوانی داشتند.